Motorola Edge 20 Lite 128GB Grey

Боја

Избрана боја: Grey

Меморија

128 GB ден.

Цена на уред!

Со вклучен ДДВ.

- 32%
20,490 ден.

13,990 ден.

Технички карактеристики на уредот

Екран
 • Димензија - 6,7"
 
Камера
 • Камера задна – Triple: 108MP + 8MP + 2MP 
 • Камера предна - 32 MP
 •  
Меморија
 • Меморија вкупно внатрешна - 128 GB
 • RAM меморија - 8 GB
Софтвер, хардвер
 • Капацитет на батерија - 5000 mAh
 • Процесор - Octa-core 
 • Оперативен систем - ANDROID OS 11.0
 • Полнач - Да
Мрежа и пренос на податоци
 • 5G - Да
 • 4G - 300 Mbps
 • 3G – 42 Mbps
 • GPS - Да
 • Wi-Fi - Да
 • Bluetooth – Да
 • NFC – Да 
 • USB C - Да
 
Димензии, тежина
 • Тежина - 185 g
 
Друго
 • Поддржана големина на SIM - nanoSIM
 • Двојна SIM – Да
 • Работи само со Телеком SIM – Не
 • Македонско мени - Да
 • Гаранција - 2 години

Вкупно

Вклучена претплата, цена на уред, попусти и ДДВ.

Еднократно
13,990ден.
Месечно
999ден.