Motorola Moto E40 - Телеком онлајн продавница
Motorola Moto E40 64GB - Carbon Grey

Боја

Избрана боја: Grey

Меморија

64 GB ден.

Цена на уред!

Со вклучен ДДВ.

- 65%
9,990 ден.

3,490 ден.

Технички карактеристики на уредот

Екран
 • Димензија - 6,5"
 
Камера
 • Камера задна – Triple:48MP +2MP+2MP
 • Камера предна - 8 MP
 •  
Меморија
 • Меморија вкупно внатрешна - 64 GB
 • RAM меморија - 4 GB
Софтвер, хардвер
 • Капацитет на батерија - 5000 mAh
 • Процесор - Octa-core 
 • Оперативен систем - Android OS 11.0
 
Мрежа и пренос на податоци
 • 4G - 300 Mbps
 • 3G - 42 Mbps
 • GPS - да
 • Wi-Fi - да
 • BLUETOOTH - да
 • NFC - да
 
Димензии, тежина
 • Тежина - 198 g
 
Друго
 • Тип на SIM - nanoSIM
 • DUAL SIM- да
 • Работи само со Телеком SIM – не
 • Македонско мени - да
 • Гаранција - 2 години

Вкупно

Вклучена претплата, цена на уред, попусти и ДДВ.

Еднократно
3,490ден.
Месечно
999ден.