OnePlus Nord CE 5G 128GB - Blue Void

Боја

Избрана боја: Blue

Меморија

128 GB ден.

Цена на уред!

Со вклучен ДДВ.

- 12%
20,490 ден.

17,990 ден.

Технички карактеристики на уредот

Екран
 
 • Димензија - 6,4"
 
Камера
 
 • Камера задна – Triple:64MP+8MP+2MP
 • Камера предна - 16 MP
 •  
Меморија
 
 • Меморија вкупно внатрешна - 128 GB
 • RAM меморија - 8 GB
Софтвер, хардвер
 
 • Капацитет на батерија - 4500 mAh
 • Процесор - Octa-core 
 • Оперативен систем - Android OS 11.0
 
Мрежа и пренос на податоци
 
 • 4G - 300 Mbps
 • 3G - 42 Mbps
 • GPS - да
 • Wi-Fi - да
 • BLUETOOTH - да
 • NFC - да
 
Димензии, тежина
 
 • Тежина - 170 g
 
Друго
 • Тип на SIM - nanoSIM
 • DUAL SIM – да
 • Работи само со Телеком SIM – не
 • Македонско мени - да
 • Гаранција - 2 години

Вкупно

Вклучена претплата, цена на уред, попусти и ДДВ.

Еднократно
17,990ден.
Месечно
599ден.