Redmi Note 11 Gray - Телеком онлајн продавница
,,
Екран
6,4"
Камера
50+8+2+2MP
Боја
Избрана боја: Grey
Меморија
128 GB
Цена на уред!
Со вклучен ДДВ.
- 55%
14,490 ден.
6,490 ден.

Технички карактеристики на уредот

Екран
 • Димензија - 6,4"
 
Камера
 • Камера задна – 13 MP
 • Резолуција на задната камера - QUAD:50MP+8MP+2MP+2MP
 •  
Меморија
 • Меморија вкупно внатрешна - 128 GB
 • RAM меморија - 4 GB
Софтвер, хардвер
 • Капацитет на батерија - 5000 mAh
 • Процесор - Octa-core 
 • Оперативен систем - Android OS 11.0
 
Мрежа и пренос на податоци
 • 4G - 300 Mbps
 • 3G - 42 Mbps
 • GPS - да
 • Wi-Fi - да
 • BLUETOOTH - да
 • NFC - да
 • USB-C - да 
 
Димензии, тежина
 • Тежина - 179 g
 
Друго
 • VoLTE - да
 • Поддржана големина на SIM - nanoSIM
 • Двојна SIM – да
 • Работи само со Телеком SIM – не
 • Македонско мени - да
 • Гаранција - 2 години
Вкупно
Вклучена претплата, цена на уред, попусти и ДДВ.
Еднократно
6,490ден.
Месечно
999ден.
Препорачана тарифа
999 ден.
20 GB
Mobile M 
Доверба 24