Redmi Note 11 Pro 5G Gray - Телеком онлајн продавница
,,
Екран
6,5"
Камера
50MP +2MP+2MP
Мрежа
5G
Боја
Избрана боја: Grey
Меморија
128 GB
Цена на уред!
Со вклучен ДДВ.
- 42%
23,290 ден.
13,490 ден.

Технички карактеристики на уредот

Екран
 • Димензија - 6,67"
 
Камера
 • Камера задна – Triple: 108MP + 8MP + 2MP
 • Камера предна - 16 MP
 
Меморија
 • Меморија вкупно внатрешна - 128 GB
 • RAM меморија - 6 GB
Софтвер, хардвер
 • Капацитет на батерија - 5000 mAh
 • Процесор - Octa-core 
 • Оперативен систем - ANDROID OS 11.0
 • Полнач - да
 
Мрежа и пренос на податоци
 • 5G - да
 • 4G - 300 Mbps
 • 3G - 42 Mbps
 • GPS - да
 • Wi-Fi - да
 • Bluetooth - да
 • NFC - да
 • USB-C - да
 
Димензии, тежина
 • Тежина - 202 g
 
Друго
 • Поддржана големина на SIM - nanoSIM
 • Двојна SIM – да
 • Работи само со Телеком SIM – не
 • Македонско мени - да
 • Гаранција - 2 години

Вкупно
Вклучена претплата, цена на уред, попусти и ДДВ.
Еднократно
13,490ден.
Месечно
999ден.
Препорачана тарифа
999 ден.
20 GB
Mobile M 
Доверба 24