SAMSUNG Galaxy A54 - Телеком онлајн продавница
,,
SAMSUNG Galaxy A54 Black
Екран
6.4"
Камера
50+12+5MP
Мрежа
5G
Боја
Избрана боја: Black
Меморија
128 GB
Цена на уред
Со вклучен ДДВ.
- 34%
30,990 ден.
20,490 ден.

Технички карактеристики на уредот

Екран
 
 • Димензија - 6,4"
 
Камера
 
 • Камера задна – Triple:50MP+12MP+5MP
 • Камера предна - 32 MP
 
Меморија
 
 • Меморија вкупно внатрешна - 128 GB
 • RAM меморија - 8 GB
   
Софтвер, хардвер
 
 • Оперативен систем - Android OS 13.0 
 • Процесор - Octa-core 
 • Капацитет на батерија - 5000 mAh
 
Мрежа и пренос на податоци
 
 • 5G - да
 • 4G - 300 Mbps
 • 3G - 42 Mbps
 • GPS - да
 • Wi-Fi - да
 • BLUETOOTH - да
 • NFC - да
 • USB-C - да
 • eSIM - да
 
Тежина
 
 • Тежина - 202 g
 
Друго
 • Поддржана големина на SIM - nano SIM
 • Двојна SIM – да
 • Работи само со Телеком SIM – не
 • Македонско мени - да
 • Гаранција - 2 години

Вкупно
Еднократно
20,490 ден.
Recurring
999 ден.
Избрана тарифа!
999 ден.
60 GB
Mobile M 
Доверба 24
Избран уред!
SAMSUNG Galaxy A54 128GB
Вашиот нов смартфон
Вкупно
Еднократно
20,490 ден.
Recurring
999 ден.