T Phone 5G - Телеком онлајн продавница
T Phone 5G Chalk Blue

Боја

Избрана боја: Blue

Меморија

128 GB ден.

Цена на уред!

Со вклучен ДДВ.

- 68%
13,990 ден.

4,490 ден.

Спецификации

 • Android 12 оперативен систем
 • Најдостапниот 5G смартфон до сега
 • 4500 mAh Максимална моќ
 • 6,5” HD+ дисплеј
 • Заштитете го вашиот нов 5G T Phone, купете футрола и заштитно стакло со 50% попуст на следниот  линк .

   

Технички карактеристики на уредот

Екран
 • Димензија - 6,5"
 
Камера
 • Камера задна – Triple:50MP +2MP+2MP
 • Камера предна - 5 MP 
 •  
Меморија
 
 • Меморија вкупно внатрешна - 128 GB
 • RAM меморија - 4 GB
   
Софтвер, хардвер
 • Капацитет на батерија - 4500 mAh
 • Процесор - Octa-core 
 • Оперативен систем - ANDROID OS 12.0 
Мрежа и пренос на податоци
 
 • 5G - да
 • 4G - 300 Mbps
 • 3G - да
 • GPS - да
 • Wi-Fi - да
 • BLUETOOTH - да
 • NFC - не
 • USB-C - да 
 • eSIM - не
 
Тежина
 • Тежина - 195 g
 
Друго
 • Поддржана големина на SIM - nanoSIM
 • Работи само со Телеком SIM – не
 • Македонско мени - да
 • Гаранција - 2 години

Вкупно

Вклучена претплата, цена на уред, попусти и ДДВ.

Еднократно
4,490ден.
Месечно
999ден.