T Tablet 5G - Телеком онлајн продавница
,,
T Tablet 5G Dark Shadow
Екран
10,36”
Камера
8MP+2MP
Мрежа
5G
Боја
Избрана боја: Black
Меморија
128 GB
Цена на уред
Со вклучен ДДВ.
- 58%
12,990 ден.
5,490 ден.

Технички карактеристики на уредот

Екран
 • Димензија - 10.34"
 
Камера
 • Камера задна – Dual 8MP+2MP
 • Камера предна - 8 MP 
 •  
Меморија
 
 • Меморија вкупно внатрешна - 128 GB
 • RAM меморија - 6 GB
   
Софтвер, хардвер
 • Капацитет на батерија - 7000 mAh
 • Процесор - Octa-core 
 • Оперативен систем - ANDROID OS 13.0 
Мрежа и пренос на податоци
 
 • 5G - да
 • 4G - 300 Mbps
 • 3G - да
 • GPS - да
 • Wi-Fi - да
 • BLUETOOTH - да
 • NFC - не
 • USB-C - да 
 • eSIM - да
 
Тежина
 • Тежина - 488 g
 
Друго
 • Поддржана големина на SIM - nanoSIM
 • Работи само со Телеком SIM – не
 • Македонско мени - да
 • Гаранција - 2 години
Вкупно
Еднократно
5,490 ден.
Recurring
999 ден.
Избрана тарифа!
999 ден.
60 GB
Mobile M 
Доверба 24
Избран уред!
T Tablet 5G
Вашиот нов смартфон
Вкупно
Еднократно
5,490 ден.
Recurring
999 ден.