Xiaomi 13 Green- Телеком онлајн продавница
,,
Xiaomi 13 256GB Green
Екран
6,7"
Камера
50MP+10MP +12MP
Мрежа
5G
Боја
Избрана боја: Green
Меморија
256 GB
Цена на уред
Со вклучен ДДВ.
- 4%
55,990 ден.
53,990 ден.

Технички карактеристики на уредот

Екран
 • Димензија - 6,7"
 
Камера
 • Камера задна – Triple: 50MP + 10MP + 15MP
 • Камера предна - 32 MP
 
Меморија
 • Меморија вкупно внатрешна - 256 GB
 • RAM меморија - 8 GB
Софтвер, хардвер
 • Капацитет на батерија - 4500 mAh
 • Процесор - Octa-core 
 • Оперативен систем - ANDROID OS 13.0
 • Полнач - да
 
Мрежа и пренос на податоци
 • 5G - да
 • 4G - 300 Mbps
 • GPS - да
 • Wi-Fi - да
 • Bluetooth - да
 • NFC - да
 • USB-C - да
 
Димензии, тежина
 • Тежина - 189 g
 
Друго
 • Поддржана големина на SIM - nanoSIM
 • Двојна SIM – да
 • Работи само со Телеком SIM – не
 • Македонско мени - да
 • Гаранција - 2 години

Вкупно
Еднократно
53,990 ден.
Recurring
599 ден.
Избрана тарифа!
599 ден.
2 GB
Mobile S 
Доверба 24
Избран уред!
Xiaomi 13
Вашиот нов смартфон
Вкупно
Еднократно
53,990 ден.
Recurring
599 ден.