OnePlus Nord CE 5G - Телеком онлајн продавница
,,
OnePlus Nord CE 5G 128GB - Charcoal Ink
Боја
Избрана боја: Black
Меморија
128 GB
Цена на уред
Со вклучен ДДВ.
- 56%
20,490 ден.
8,990 ден.

Технички карактеристики на уредот

Екран
 
 • Димензија - 6,4"
 
Камера
 
 • Камера задна – Triple:64MP+8MP+2MP
 • Камера предна - 16 MP
 •  
Меморија
 
 • Меморија вкупно внатрешна - 128 GB
 • RAM меморија - 8 GB
Софтвер, хардвер
 
 • Капацитет на батерија - 4500 mAh
 • Процесор - Octa-core 
 • Оперативен систем - Android OS 11.0
 
Мрежа и пренос на податоци
 
 • 4G - 300 Mbps
 • 3G - 42 Mbps
 • GPS - да
 • Wi-Fi - да
 • BLUETOOTH - да
 • NFC - да
 
Димензии, тежина
 
 • Тежина - 170 g
 
Друго
 • Тип на SIM - nanoSIM
 • DUAL SIM – да
 • Работи само со Телеком SIM – не
 • Македонско мени - да
 • Гаранција - 2 години
Вкупно
Еднократно
8,990 ден.
Месечно
999 ден.
Препорачана тарифа
999 ден.
20 GB
Mobile M 
Доверба 24
Вкупно
Еднократно
8,990 ден.
Месечно
999 ден.