HUAWEI nova 9 128GB - Blue

Боја

Избрана боја: Blue

Меморија

128 GB ден.

Цена на уред!

Со вклучен ДДВ.

- 27%
25,990 ден.

18,990 ден.

Технички карактеристики на уредот

Екран

 

 • Димензија - 6,57"
 
Камера
 
 • Камера задна – QUAD:50MP+8MP+2MP+2MP
 • Камера предна - 32 MP 
 •  
Меморија
 
 • Меморија вкупно внатрешна - 128 GB
 • RAM меморија - 8 GB
   
Софтвер, хардвер
 
 • Капацитет на батерија - 4300 mAh
 • Процесор - Octa-core 
 • Оперативен систем - Android 10.0; EMUI 11 with HMS (no Google Play Services) 
Мрежа и пренос на податоци
 
 • 4G - 300 Mbps
 • 3G - 42 Mbps
 • GPS - да
 • Wi-Fi - да
 • BLUETOOTH - да
 • NFC - да
 • USB-C - да 
 
Аудио
 
 • FM радио - не
 
Тежина
 
 • Тежина - 175 g
 
Друго
 • Поддржана големина на SIM - nanoSIM
 • Работи само со Телеком SIM – не
 • Македонско мени - да
 • Гаранција - 2 години

Вкупно

Вклучена претплата, цена на уред, попусти и ДДВ.

Еднократно
18,990ден.
Месечно
599ден.