SAMSUNG Galaxy S21 FE 5G - Телеком онлајн продавница
,,
Samsung Galaxy S21 FE 5G 128GB GraphiteSamsung Galaxy S21 FE 5G 128GB Graphite
Екран
6,4"
Камера
12MP+8MP+12MP
Мрежа
5G
Боја
Избрана боја: Grey
,
Меморија
128 GB ден.
Нема на залиха
Цена на уред
Со вклучен ДДВ.
- 29%
27,490 ден.
19,490 ден.

Начин на плаќање

Избери начин на плаќање
Еднократно
по комплетирање на нарачката
6
рати
12
рати
24
рати

Технички карактеристики на уредот

Екран
 
 • Димензија - 6,4"
 
Камера
 
 • Камера задна – Triple:12MP +12MP+8MP
 • Камера предна - 32 MP
 
Меморија
 
 • Меморија вкупно внатрешна - 128 GB
 • RAM меморија - 6 GB
   
Софтвер, хардвер
 
 • Оперативен систем - Android OS 12.0 
 • Процесор - Octa-core 
 • Капацитет на батерија - 4400 mAh
 
Мрежа и пренос на податоци
 
 • 4G - 300 Mbps
 • 3G - 42 Mbps
 • GPS - да
 • Wi-Fi - да
 • BLUETOOTH - да
 • NFC - да
 • USB-C - да
 • eSIM - да
 
Аудио
 
 • FM радио - не
 
Тежина
 
 • Тежина - 177 g
 
Друго
 • Поддржана големина на SIM - nano SIM
 • Двојна SIM – да
 • Работи само со Телеком SIM – не
 • Македонско мени - да
 • Гаранција - 2 години

Вкупно
Еднократно
19,490 ден.
Recurring
1,299 ден.
Препорачана тарифа
Unlimited
Unlimited 
1,299 ден.
Доверба 24
Вкупно
Еднократно
19,490 ден.
Recurring
1,299 ден.