SAMSUNG Galaxy A05s - Телеком онлајн продавница
,,
SAMSUNG Galaxy A05s BlackSAMSUNG Galaxy A05s Black
Екран
6,7"
Камера
50MP+2MP+2MP
Мрежа
4G
Боја
Избрана боја: Black
Меморија
64 GB ден.
Цена на уред
Со вклучен ДДВ.
- 80%
9,990 ден.
1,990 ден.

Начин на плаќање

Избери начин на плаќање
Еднократно
по комплетирање на нарачката
6
рати
12
рати
24
рати

Технички карактеристики на уредот

Екран

 

 • Димензија - 6,7"
 
Камера
 
 • Камера задна – Triple:50MP+2MP+2MP
 • Камера предна - 13 MP 
 •  
Меморија
 
 • Меморија вкупно внатрешна - 64 GB
 • RAM меморија - 4 GB
   
Софтвер, хардвер
 
 • Капацитет на батерија - 5000 mAh
 • Процесор - Octa-core 
 • Оперативен систем - ANDROID OS 13.0 
Мрежа и пренос на податоци
 
 • 4G - 300 Mbps
 • Wi-Fi - да
 • GPS - да
 • BLUETOOTH - да
 • NFC - да
 • USB-C - да 
 
Тежина
 
 • Тежина - 194 g
 
Друго
 • Поддржана големина на SIM - nanoSIM
 • Работи само со Телеком SIM – не
 • Македонско мени - да
 • Гаранција - 2 години
Вкупно
Еднократно
1,990 ден.
Recurring
1,299 ден.
Препорачана тарифа
Unlimited
Unlimited 
1,299 ден.
Доверба 24
Вкупно
Еднократно
1,990 ден.
Recurring
1,299 ден.