SAMSUNG Galaxy A14 64GB
,,
SAMSUNG Galaxy A14 BlackSAMSUNG Galaxy A14 Black
Екран
6,6"
Камера
Triple:50+5+2MP
Мрежа
5G
Боја
Избрана боја: Black
,
Меморија
64 GB ден.
Нема на залиха
Цена на уред
Со вклучен ДДВ.
- 80%
12,490 ден.
2,490 ден.

Начин на плаќање

Избери начин на плаќање
Еднократно
по комплетирање на нарачката
6
рати
12
рати
24
рати

Технички карактеристики на уредот

Екран
 • Димензија - 6,6"
 
Камера
 • Камера задна – Triple:50MP+5MP+2MP
 • Камера предна - 13 MP
 •  
Меморија
 • Меморија вкупно внатрешна - 64 GB
 • RAM меморија - 4 GB
Софтвер, хардвер
 • Капацитет на батерија - 5000 mAh
 • Процесор - Octa-core 
 • Оперативен систем - Android, OS 13.0
 
Мрежа и пренос на податоци
 • 5G - да
 • 4G - 300 Mbps
 • GPS - да
 • Wi-Fi - да
 • BLUETOOTH - да
 • NFC - да
 • USB-C - да
 
Димензии, тежина
 • Тежина - 201 g
 
Друго
 • Поддржана големина на SIM - nanoSIM
 • Двојна SIM – да
 • Работи само со Телеком SIM – не
 • Македонско мени - да
 • Гаранција - 2 години
Вкупно
Еднократно
2,490 ден.
Recurring
1,299 ден.
Препорачана тарифа
1,299 ден.
Unlimited
Unlimited 
Доверба 24
Вкупно
Еднократно
2,490 ден.
Recurring
1,299 ден.